Katalýza v Česku
CZXXENG
Masarykova univerzita

Relevantní přístrojové vybavení

Výzkumná skupina Aleše Stýskalíka (Ústav chemie, Přírodovědecká faktulta)

Suchý box a Schlenkovy linky používáme pro práci v bezvodé inertní atmosféře.

Infračervená spektroskopie (FTIR) na přístroji Bruker Tensor T27 je využívána pro zjištění přítomnosti a identifikaci organických skupin.

Hmotnostní spektrometrie v kombinaci s plynovou chromatografií (GC-MS) na přístroji TSQ Quantum XLS a chromatografu Trace GC Ultra (Thermo Scientific) je používána k identifikaci organických produktů.

Termogravimetrie (TG) a diferenciální skenovací kalorimetrie (DSC) jsou prováděny na přístroji Netzsch STA 449C Jupiter. On-line spojení s IR spektrometrem Bruker Tensor T27 umožnuje identifikaci odcházejících plynů.

Porosimetr Quantachrome Autosorb-1MP a Quantachrome iQ-MP je využíván pro zjištění porosity vzorků (adsorpce N2, Ar), případně pro zjištění dalších povrchových vlastnosti (např. hydrofilicita a basicita, adsorpce H2O a CO2).

Díky spolupráci s výzkumným centrem CEITEC MU má skupina v rámci projektu CIISB též přístup k MAS NMR (13C, 27Al, 29Si a 31P na spektrometru Bruker Avance III 500 MHz a Bruker Avance III HD 700 MHz, oba se 4 mm širokopásmovými sondami CP/MAS), STEM-EDS (FEI Tecnai F20 200 kV s 4k CCD kamerou a FEI Titan Krios 300 kV), SAXS (Rigaku BioSAXS-1000), atd.

 

home / o nás / aktuální informace / členové